kalendarz historyczny
◄ poprzedni miesiąc ◄ dzień poprzedni ► dzisiaj! ◄ dzień następny ► następny miesiąc ►   100 lat temu...   kontakt kalendarz ◄
 

Wydarzenia z kalendarza historycznego: 14 listopada 1941

Wydarzenie z dnia 14 XI 1941 - 77 lat temu.



Flota Związku Radzieckiego (ZSRR), 14 listopada 1941, piątek

: Zatonął okręt Gordyj (niszczyciel, typ Gniewnyj (projekt 7)). Miejsce zatopienia: rejon Hanko. Przyczyna zatopienia: miny. Okres: XX wiek, zakres terytorialny: Europa i świat. Porównaj na innych stronach w Internecie - typ Gniewnyj (projekt 7), niszczyciel; niszczyciel Gordyj; encyklopedia broni - II wojna światowa 1939-1945. Niektóre inne powiązane zdarzenia: 25 czerwca 1936 - 10 czerwca 1937 - 23 grudnia 1938 - . Wydarzenie wybrano z bazy liczącej 51 772 pozycji. Dane o wydarzeniu pochodzą z bazy z dnia 8 lutego 2018 roku (dzień tygodnia: czwartek, godzina 16:34). Kod identyfikacyjny wydarzenia suokr0010008zt.


Typ Gniewnyj, projekt 7, niszczyciel (Groznyj).
Ilustracja: Typ Gniewnyj, projekt 7, niszczyciel (Groznyj). Public domain Wikipedia.


powrót do dnia > 14 listopada
główna nawigacja względem daty wydarzenia (14 XI)
 

Związane w kalendarzu z datą wydarzenia - 14 listopada 1941


 

Kalendarz wydarzeń - wydarzenia w dniu 14 listopada 1941

1941-11-14(77) II wojna światowa 1939-1945: Masakra 11 tys. Żydów w Symferopolu (Związek Radziecki).
1941-11-14(77) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zatonął okręt L 2 (Staliniec) (duży okręt podwodny, typ L (Leniniec)).
1941-11-14(77) Flota Wielkiej Brytanii: Zatonął okręt HMS Ark Royal (lotniskowiec, typ Ark Royal).

razem wydarzeń w kalendarzu: 3

 

Dodatkowe zestawienia statystyczne


 

Kalendarz - wydarzenia z tej samej kategorii: Flota Związku Radzieckiego (ZSRR), maksymalnie 100 pierwszych chronologicznie wyników

1896-09-20(122) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Aurora (krążownik lekki, typ Diana).
1897-05-23(121) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Diana (krążownik lekki, typ Diana).
1897-05-23(121) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Pałłada (krążownik lekki, typ Diana).
1899-08-14(119) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Diana (krążownik lekki, typ Diana).
1899-09-30(119) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Pałłada (krążownik lekki, typ Diana).
1899-12-22(119) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Bogatyr (krążownik lekki, typ Bogatyr).
1900-05-24(118) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Aurora (krążownik lekki, typ Diana).
1901-07-30(117) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Bogatyr (krążownik lekki, typ Bogatyr).
1901-08-23(117) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Komintern (krążownik lekki, typ Bogatyr).
1902-05-20(116) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Komintern (krążownik lekki, typ Bogatyr).
1902-07-06(116) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Oleg (krążownik lekki, typ Bogatyr).
1902-08-20(116) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Wszedł do służby okręt Bogatyr (krążownik lekki, typ Bogatyr).
1903-07-29(115) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Wszedł do służby okręt Aurora (krążownik lekki, typ Diana).
1903-08-14(115) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Oleg (krążownik lekki, typ Bogatyr).
1904-06-24(114) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Wszedł do służby okręt Oleg (krążownik lekki, typ Bogatyr).
1910-07-01(108) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Jakow Swierdłow (niszczyciel, typ Nowik).
1911-07-04(107) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Jakow Swierdłow (niszczyciel, typ Nowik).
1913-09-09(105) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Wszedł do służby okręt Jakow Swierdłow (niszczyciel, typ Nowik).
1914-06-07(104) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Frunze (niszczyciel, typ Dierżki (Biespokojnyj)).
1914-11-04(104) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Lenin (niszczyciel, typ Ofrej (1)).
1914-11-05(104) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Urickij (niszczyciel, typ Ofrej (2)).
1914-11-05(104) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Wołodarskij (niszczyciel, typ Ofrej (2)).
1914-11-28(104) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Wojkow (niszczyciel, typ Ofrej (1)).
1915-06-05(103) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Stalin (niszczyciel, typ Ofrej (2)).
1915-06-27(103) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Karł Marks (niszczyciel, typ Izjasław).
1915-08-09(103) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Kalinin (niszczyciel, typ Izjasław).
1915-08-27(103) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Walerian Kujbyszew (niszczyciel, typ Ofrej (1)).
1915-10-29(103) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Karł Libknecht (niszczyciel, typ Ofrej (1)).
1915-11-04(103) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Engels (niszczyciel, typ Ofrej (2)).
1916-06-05(102) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Artiom (niszczyciel, typ Ofrej (2)).
1916-08-27(102) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Dzierżyńskij (niszczyciel, typ Fidonisy (Kercz)).
1917-07-10(101) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Żywuczij (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1917-12-15(101) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Żywuczij (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1918-01-23(100) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Żguczij (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1918-03-23(100) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Dostojnyj (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1918-04-06(100) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Wszedł do służby okręt Żywuczij (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1918-06-19(100) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Drużnyj (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1918-07-04(100) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Dostojnyj (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1918-07-15(100) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Żarkij (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1918-07-20(100) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Żostkij (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1918-08-07(100) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Doblestnyj (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1918-09-28(100) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Żguczij (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1918-10-27(100) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Żostkij (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1918-11-05(100) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Dierzkij (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1918-11-23(100) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Żarkij (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1918-11-25(100) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Diejatielnyj (niszczyciel, typ amerykański Clemson (Towns, flush-deckers)).
1918-11-29(100) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Wszedł do służby okręt Drużnyj (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1918-12-12(100) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Drużnyj (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1918-12-14(100) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Doblestnyj (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1919-03-10(99) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Wszedł do służby okręt Żostkij (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1919-03-17(99) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Wszedł do służby okręt Żarkij (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1919-03-21(99) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Wszedł do służby okręt Doblestnyj (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1919-04-25(99) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Wszedł do służby okręt Dostojnyj (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1919-05-31(99) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Diejatielnyj (niszczyciel, typ amerykański Clemson (Towns, flush-deckers)).
1919-06-18(99) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zatonął okręt Oleg (krążownik lekki, typ Bogatyr).
1919-07-24(99) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Dierzkij (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1919-07-28(99) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Wszedł do służby okręt Żguczij (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1919-08-06(99) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Wszedł do służby okręt Dierzkij (niszczyciel, typ amerykański Wickes (Towns, flush-deckers)).
1920-09-14(98) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Wszedł do służby okręt Diejatielnyj (niszczyciel, typ amerykański Clemson (Towns, flush-deckers)).
1930-02-05(88) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Szcz 301 (Szczuka) (średni okręt podwodny, typ Szcz).
1930-02-05(88) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Szcz 302 (Okuń) (średni okręt podwodny, typ Szcz).
1930-02-05(88) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Szcz 303 (Jorsz) (średni okręt podwodny, typ Szcz).
1930-12-01(88) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Szcz 301 (Szczuka) (średni okręt podwodny, typ Szcz).
1931-07-08(87) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt L 3 (Frunzowiec) (duży okręt podwodny, typ L (Leniniec)).
1931-11-06(87) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Szcz 302 (Okuń) (średni okręt podwodny, typ Szcz).
1931-11-06(87) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Szcz 303 (Jorsz) (średni okręt podwodny, typ Szcz).
1932-10-03(86) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt M 1 (mały okręt podwodny, typ M).
1932-10-10(86) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Szcz 113 (Stierlad) (średni okręt podwodny, typ Szcz).
1932-10-29(86) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Charków (niszczyciel, typ Leningrad (projekt 1)).
1932-10-29(86) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Moskwa (niszczyciel, typ Leningrad (projekt 1)).
1932-11-05(86) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Leningrad (niszczyciel, typ Leningrad (projekt 1)).
1933-04-08(85) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt M 1 (mały okręt podwodny, typ M).
1933-10-14(85) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Wszedł do służby okręt Szcz 301 (Szczuka) (średni okręt podwodny, typ Szcz).
1933-10-14(85) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Wszedł do służby okręt Szcz 302 (Okuń) (średni okręt podwodny, typ Szcz).
1933-11-17(85) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Leningrad (niszczyciel, typ Leningrad (projekt 1)).
1933-11-25(85) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Wszedł do służby okręt Szcz 303 (Jorsz) (średni okręt podwodny, typ Szcz).
1933-12-12(85) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Szcz 113 (Stierlad) (średni okręt podwodny, typ Szcz).
1934-04-26(84) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Ukończono budowę okrętu M 1 (mały okręt podwodny, typ M).
1934-04-28(84) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Wszedł do służby okręt M 1 (mały okręt podwodny, typ M).
1934-09-09(84) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Charków (niszczyciel, typ Leningrad (projekt 1)).
1934-10-05(84) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Mińsk (niszczyciel, typ Mińsk (projekt 38)).
1934-10-30(84) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Moskwa (niszczyciel, typ Leningrad (projekt 1)).
1934-12-04(84) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Szcz 213 (średni okręt podwodny, typ Szcz).
1934-12-25(84) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt S 1 (średni okręt podwodny, typ S (Staliniec)).
1934-12-31(84) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Szcz 324 (średni okręt podwodny, typ Szcz).
1934-12-31(84) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt S 2 (średni okręt podwodny, typ S (Staliniec)).
1935-01-11(83) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Taszkient (niszczyciel, typ Taszkient (projekt 20)).
1935-01-15(83) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Baku (niszczyciel, typ Baku (projekt 38-bis)).
1935-01-15(83) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Tibilisi (niszczyciel, typ Baku (projekt 38-bis)).
1935-01-28(83) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Wszedł do służby okręt Szcz 113 (Stierlad) (średni okręt podwodny, typ Szcz).
1935-04-10(83) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt Szcz 324 (średni okręt podwodny, typ Szcz).
1935-08-08(83) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt S 1 (średni okręt podwodny, typ S (Staliniec)).
1935-10-15(83) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Mołotow (krążownik ciężki, typ Kirow (projekt 26)).
1935-10-22(83) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Kirow (krążownik ciężki, typ Kirow (projekt 26)).
1935-11-05(83) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Riezwyj (niszczyciel, typ Gniewnyj (projekt 7)).
1935-12-08(83) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Gniewnyj (niszczyciel, typ Gniewnyj (projekt 7)).
1935-12-21(83) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Groznyj (niszczyciel, typ Gniewnyj (projekt 7)).
1935-12-21(83) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Zwodowano okręt S 2 (średni okręt podwodny, typ S (Staliniec)).
1935-12-31(83) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Bodryj (niszczyciel, typ Gniewnyj (projekt 7)).
1935-12-31(83) Flota Związku Radzieckiego (ZSRR): Rozpoczęto budowę - położono stępkę pod okręt Rjanyj (niszczyciel, typ Gniewnyj (projekt 7)).

razem wydarzeń w kalendarzu: 100

◄ poprzedni miesiąc ◄ dzień poprzedni ► dzisiaj! ◄ dzień następny ► następny miesiąc ►   100 lat temu...   kontakt kalendarz ◄
  © 1998-2018, Jurek

  źródła  
  oferta  
Strona może używać informacji przechowywanych w pikach cookies w celach identyfikacji sesji użytkownika, analizy statystycznej oraz przechowywania informacji o logowaniu i korzystaniu z zastrzeżonych zasobów. Pliki cookies mogą stosować zewnętrzne systemy rekamowe zamieszczone na stronie. Rodzaj informacji przechowywanych w tych plikach możliwy jest do analizy przez ich podgląd w przeglądarce internetowej. Jeżeli zasady funkcjonowania pików tego typu może narazić Twoją prywatność możesz wyłączyć zapisywanie tych plików na dysku w ustawieniach przeglądarki, użyć dodatkowych programów i skryptów blokujących te pliki lub zrezygnować z korzystania z tego serwisu. Sposób podglądu, edycji i usuwania cookies zależny jest od rodzaju przeglądarki - zapoznaj się z funkcjonowaniem tych opcji lub poproś o pomoc twórcę programu.